Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Nauczanie zdalne

Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu informuje, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w naszej placówce realizacja zadań Szkoły od 26 października 2020 roku prowadzona jest z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wykorzystywana w tym celu  jest przede wszystkim szkolna platforma MS Teams oraz dziennik elektroniczny MobiReg, a także szereg komunikatorów, aplikacji, narzędzi i zasobów internetu.

Nauczanie zdalne w zgorzeleckiej PSM wymaga aktywnego konta w MS Teams oraz
w e-dzienniku MobiReg (konto uczniowskie).  

Nauczyciele instrumentaliści oraz teoretycy realizują nauczanie zdalne jako lekcje online za pomocą platformy szkolnej MS Teams. W razie problemów technicznych dopuszcza się zastępcze użycie takich narzędzi jak Skype czy Zoom. Możliwe jest przesyłanie plików dźwiękowych lub wideo poprzez e-dziennik w module zadań domowych, ewentualnie poprzez mailing lub za pomocą aplikacji na smartfonach: WhatsApp, Viber, Messenger. Wykorzystywane są także programy transferowe, udostępnienia na dysku, itp. Zalecaną  przez dyrektora  jest forma pisemna uwag i wskazówek poprzez wiadomości e-dziennika MobiReg.

Nauczyciele teoretycy są w kontakcie z uczniami poprzez e-dziennik i MS Teams, gdzie wysyłają materiały, zadania, karty pracy, linki do lekcji dostępnych w internecie. Dopuszczalny jest kontakt poprzez elektroniczną pocztę służbową lub prywatną. Wykorzystywane są zasoby takich stron jak np.: epodreczniki.pl, dur-moll.pl, kanały na Youtube np. Muzyczna przygoda,  muzykotekaszkolna.pl, czy platforma do rozwiązywania testów z harmonii i zasad muzyki. Nauczyciele zespołów i orkiestry korzystać będą z zasobów takich stron jak: muzykotekaszkolna.pl, Orkiestrownik oraz z zasobów własnych.

Lekcje powinny odbywać się zgodnie z obowiązującym dotychczas planem. Uczniowie zobowiązani są do codziennego sprawdzania wiadomości i realizacji zadań zgodnie ze wskazówkami nauczycieli. Nowe zadania pojawiają się zgodnie z tygodniowym planem zajęć. 

Konsultacje z nauczycielami możliwe są poprzez wiadomości tekstowe w e-dzienniku MobiReg oraz poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny. Do kontaktu z sekretariatem i dyrektorem zachęcamy poprzez adres mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie: 756466886.

Prosimy także Rodziców o aktywne korzystanie z e-dzinnika Mobireg poprzez konta rodzicielskie i pozostawanie w kontakcie z nauczycielami.