Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

W Konkursie "Mistrzowie Techniki" uczestniczyło ok. 140 młodych muzyków w wieku od 7 do 19 lat. Laureatami I etapu Konkursu zostało 46 uczniów, a w II etapie Komisja wyłoniła 31 Mistrzów Techniki. Poniżej przedstawiamy listę Laureatów I i II etapu.

Konkurs i Koncert Mistrzowie Techniki to imprezy w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Wójta Gminy Zgorzelec oraz Burmistrza Miasta i Gminy Węgliniec oraz Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne.

Laureaci I etapu

Fortepian

1. Buksa Weronika II/6            
2. Dawid Przybyłowski II/6   
3. Sterkowicz Agata IV/6    
4. Grzegorz Pasek IV/6    
5. Jęczmionek Karol V/6     
6. Mieszko Kobyłt VI/6         

7. Marcjanna Karmasz II/II   
8. Walter Nowak II/II            
9. Marta Kuriata III/II            
10. Michał Lisicki V/II           

Akordeon
11. Klara Kubrak III/6           
12. Sonja Giers V/6             

Skrzypce:

13. Sophie Mytnik kl. III/6    

14.  Michalina Kubrak kl. V/6

15. Julia Bojar kl. I/II st.                 

16. Weronika Różańska kl. I/II st.     

17. Justyna Pankowska kl. VI/II st.  

18. Nicol Serheieva i Maksymilian Baumgart kl. III/II st.,  

19. Karolina Michońska kl. IV/II st. 

20. Hanna Kamkow, kl. II/6              

Gitara:

21.Eliza Polowa kl. VI/6                  

22.Dawid Majkut kl. IV/6                 

23.Daniel Polnicki kl. IV/6               

24.Aleksandra Materak kl. III/II st.  

25.Bartosz Białaszczyk kl. III/II st.  

Wiolonczela:

26.Magdalena Świderska kl. III/4 

27.Jagna Żak kl. II/6                     

28.Julia Rachańska i Alicja Nikadon kl. III/II st.

Trąbka

29. Jakub Bormann kl. I/II st.           

30. Walter Nowak kl. II/II st.             

31. Wiktor Nowak kl. II/II st.             

Waltornia

32. Julian Witkowski kl. III/6            

33. Jędrzej Czerski kl. V/II st.       

Saksofon

34. Jan Adaszewski kl. III/4           

35. Tomasz Drążek - kl. V/6          

36. Hubert Godek kl. I/II st.           

Klarnet

37. Hubert Kaczmarek kl. II/4        

38. Zuzanna Ziomek kl. IV/4         

39. Magdalena Bartoniewicz kl. IV/4

Perkusja

40. Mariusz Karmasz kl. III/4         

41. Roksana Krzemińska kl. I/II st.

42. Patrycja Olszak kl. I/II st.         

43. Nikola Tetke kl. III/II st.            

44. Bartosz Muniak kl. IV/II st.       

 

Laureaci II etapu

Fortepian
1. Buksa Weronika II/6                 
2. Dawid Przybyłowski II/6         
3. Sterkowicz Agata IV/6              
4. Grzegorz Pasek IV/6                
5. Jęczmionek Karol V/6              
6. Mieszko Kobyłt VI/6           
7. Walter Nowak II/II              

Akordeon
8. Klara Kubrak III/6               
9. Sonja Giers V/6              
Skrzypce:

10. Sophie Mytnik kl. III/6                          

11.  Michalina Kubrak kl. V/6 .

12. Nicol Serheieva i Maksymilian Baumgart kl. III/II st.,

13. Hanna Kamkow, kl. II/6                      

Gitara:

14.Eliza Polowa kl. VI/6                            

15.Dawid Majkut kl. IV/6                            

16.Daniel Polnicki kl. IV/6                          

17.Aleksandra Materak kl. III/II st.           

18.Bartosz Białaszczyk kl. III/II st.             

Wiolonczela:

19.Magdalena Świderska kl. III/4           

20.Julia Rachańska  i Alicja Nikadon kl. III/II st.

 Trąbka

21. Wiktor Nowak kl. II/II st.                     

Waltornia

22. Julian Witkowski kl. III/6                   

23. Jędrzej Czerski kl. V/IIst.                 

 Saksofon

24. Jan Adaszewski kl. III/4                         

25. Tomasz Drążek kl. V/6                          

 Klarnet

26. Zuzanna Ziomek kl. IV/4                .

27. Magdalena Bartoniewicz kl. IV/4

 Perkusja

28. Mariusz Karmasz kl. III/4      

29. Nikola Tetke kl. III/II st.