Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

10 listopada 2021 roku najmłodsi uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Jako pierwszy punkt programu uczniowie odwiedzili Narodowe Forum Muzyki uczestnicząc w koncercie edukacyjnym Pulcinella i łobuziaki z orkiestry. Koncert opowiadał o przygodach włoskiego zawadiaki o imieniu Pulcinella – w rolę  bohaterów neapolitańskiego świata wcielili się muzycy z NFM. Muzyka wykorzystywała na nieskończone i zapomniane utwory XVIII-wiecznych mistrzów włoskich, scalonych przez Igora Strawińskiego w jedną Suitę.

Po pięknym koncercie, uczniowie wybrali się do wrocławskiego ZOO, a konkretniej – do Afrykarium. Były hipopotamy, żółwie, a nawet płaszczki i rekiny! Wrażeniom nie było końca, a przy listopadowych temperaturach wizyta w Afrykarium to wspaniałe doświadczenie, w dodatku zakończone wizytą w sklepie z pamiątkami. Nie lada atrakcją była również sama podróż autobusem J

Inicjatorką wycieczki była pani Anna Łopatka, wieloletni nauczyciel szkoły prowadzący zajęcia teoretyczne z najmłodszymi dziećmi. Impreza była współfinansowana przez Radę Rodziców PSM I i II st. w Zgorzelcu.