Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Z radością informujemy o sukcesach muzycznych uczniów zgorzeleckiej PSM. Walter Nowak, uczeń klasy fortepianu pana Michała Błaszczyka zdobył I nagrodę podczas International Piano Competition Citta di Arona (Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Citta di Aronawe Włoszech). Walter gra na fortepianie od 8 lat.

Aleksandra Materak, uczennica klasy gitary Katarzyny Kamkow otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus 2021. Ola gra na gitarze od 8 lat.

Tomasz Drążek, uczeń klasy saksofonu Mateusza Boducha i Sławomira Koniaka zdobył III nagrodę podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Wadowicach. Tomek gra na saksofonie od 4 lat.

Wszystkie konkursy z uwagi na zagrożenie epidemiczne odbywały się zdalnie, na podstawie nadesłanych nagrań. Część z nich powstała przy współpracy i z pomocą Miejskiego Domu Kultury. Szczególne podziękowania kierujemy do akustyków MDK: pana Jacka Kadłubickiego i Tomasza Szeremety.

Gratulujemy młodym muzykom, nauczycielom i rodzicom! Zapraszamy do wysłuchania konkursowych wykonań Waltera Nowaka i Aleksandry Materak.

https://www.youtube.com/watch?v=4D0Q40KNOk0&ab_channel=PiotrNowak

https://www.youtube.com/watch?v=0itVyxU1t9g

 

 

Walter Nowak

 

Aleksandra Materak

 

Tomasz Drążek