Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

11 kwietnia o godzinie 16.00 na  profilu Facebook oraz YouTube odbędzie się Koncert pt. Mistrzowie Techniki organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego  w Zgorzelcu. Będzie to Koncert Laureatów Konkursu na Etiudę realizowanego w zgorzeleckiej placówce, podczas którego poznamy 27 zwycięzców. Usłyszymy utwory na różne instrumenty: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, trąbka, waltornia, klarnet, saksofon i perkusja. Zagrają najzdolniejsi uczniowie zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej- prawdziwi Mistrzowie Techniki… Muzycznej, oczywiście.

W Konkursie uczestniczyło ok. 140 młodych muzyków w wieku od 7 do 20 lat. Laureatami I etapu Konkursu zostało 49 uczniów, a do II etapu przeszło 39, wśród których  Komisja wyłoniła 27 Mistrzów Techniki.

Konkurs i Koncert MistrzowieTechniki to imprezy w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Wójta Gminy Zgorzelec oraz Burmistrza Miasta i Gminy Węgliniec. Nagrodę główną w Konkursie w postaci rocznego abonamentu wirtualnego akompaniatora Rubato ufundowała firma Rubato Sp. Z o.o.

Rozdanie nagród dla Mistrzów Techniki z uwagi na zagrożenie epidemiczne nastąpi 25 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Zapraszamy na Koncert pt. Mistrzowie Techniki:

https://www.facebook.com/psmzgc/

https://youtu.be/VS8P6ePXFE4