Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

Kochani Uczniowie i Drodzy Rodzice!

Tegoroczne przesłuchania półroczne z uwagi na trudne czasy i okoliczności będą całkiem inne niż dawniej. Z pewnością nie będzie to egzamin, a zdecydowanie bardziej forma prezentacji artystycznej. Od wielu miesięcy nie ma możliwości koncertowania, co dla nas muzyków jest sytuacją bardzo ciężką i smutną. Dlatego myślę, że przesłuchanie półroczne będzie chociaż namiastką koncertu i okazją do wyjścia z domu z eleganckim stroju. Wierzę, że możliwość prezentacji w szkole dla Was, uczniów może być świętem i miłą odskocznią od tej codziennej domowej  monotonii.  A przede wszystkim  zależy nam  na spotkaniu z Wami, porozmawianiu i posłuchaniu na żywo!

Życzyłabym sobie, by tegoroczne przesłuchania były pełne pięknej muzyki, ale także pełne ciepła, życzliwości, wsparcia.  W auli stanęła śliczna choinka, która zapewni świąteczny klimat. Ale wiem, że najcenniejsze i najpiękniejsze są dobre relacje i zaufanie pomiędzy nauczycielem,  uczniem i rodzicem. Nasza współpraca i współdziałanie są zawsze ważne, a w czasie nauczanie zdalnego i pandemii - absolutnie konieczne.

Szanowni Rodzice!

W szkole  stosujemy pełen reżim sanitarny, bo bezpieczeństwo nas wszystkich stoi na pierwszym miejscu; dbamy o odstępy czasowe pomiędzy prezentacjami, nosimy maseczki,  stosujemy dezynfekcję, staramy się zachowywać dystans. Jeżeli jednak nie wyrażają Państwo zgody na udział ucznia w przesłuchaniu stacjonarnym, to oczywiście możliwa jest forma zdalna z użyciem MS Teams.

W przypadku problemów zdrowotnych  ucznia i jego rodziny, można wnioskować o zwolnienie ucznia z przesłuchania lub  o przełożenie przesłuchania na inny termin. Podanie do dyrektora PSM można wysłać mailem do sekretariatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kochani Uczniowie!

Życzę Wam dużo zdrowia i pięknych, muzycznych prezentacji podczas przesłuchań! Cieszę się, że w naszej Szkole zabrzmi muzyka!

Dorota Adaszewska

Dyrektor PSM