Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

Drodzy Nauczyciele!  

W dniu Waszego święta, w imieniu całej społeczności uczniowskiej pragniemy złożyć najszczersze i najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za cały trud i zaangażowanie włożone w naszą edukację, rozwijanie pasji i talentów. Jako uczniowie doceniamy poświęcony nam czas oraz możliwość czerpania od Was życiowej mądrości. Dziękujemy, że nawet w trudnych chwilach możemy znaleźć w Was wsparcie i liczyć na pomoc, zrozumienie i dalsze kierowanie. Darzymy Was ogromnym zaufaniem i dajemy się prowadzić za rękę przez cudowny muzyczny świat. Doceniamy każdą kolejną daną nam szansę na stawanie się coraz to lepszym muzykiem i człowiekiem. 

Zadawane przez Was gamy i etiudy wykształcają w nas zarówno zdolności techniczne, jak i uczą cierpliwości, pokory, odpowiedzialności, a także wytrwałości w dążeniu do coraz to wyższych celów. Należy pamiętać, że efekt końcowy w dużej, jak nie w największej, mierze zależy od drogi, którą musimy pokonać, aby ten cel osiągnąć, a także od życzliwości ludzi towarzyszących nam w tej wędrówce.  

Dobrze wiemy, że bywamy nieposłuszni i nie potrafimy przyznać się do popełnianych błędów. Może nie zawsze wszystko wychodzi nam idealnie, czasami się potkniemy, pomylimy pięciolinie, klucze albo wypadniemy z rytmu, jednak zawsze stoicie obok i cierpliwie raz za razem pokazujecie nam, co możemy zrobić lepiej. Czasami rozumiemy to od razu, często niestety nie, chociaż bywa ciężko, to właśnie z Waszą pomocą i dzięki Waszej ogromnej motywacji z każdym dniem pniemy się w górę, coraz wyżej i wyżej, nie patrząc na otarcia i blizny, nie przejmując się brakiem oddechu. Uczycie nas, że najlepszywidokiem jest widok z samego szczytu, i każda wyśpiewana przez nas nuta czy zagrany akord zbliża nas do wymarzonego celu.  

Młodzieńcze wybryki jednak oraz brak należytej powagi nie raz mogły doprowadzić Was do rozstrojenia nerwówPrzepraszamy dziś za niewłaściwe zachowanie i prosimy o zrozumienie - to właśnie dzięki Wam stopniowo wchodzimy na właściwą, pełną pasji drogę życia. Wszystko jeszcze przed nami! 

Kochani Nauczyciele! 

Z okazji Waszego święta pragniemy życzyć Wam ogromu cierpliwości, wewnętrznego spokoju, sukcesów zawodowych zarówno na mniejszą, jak i większą skalę, siły do codziennego wstawania i przeżywania każdego tygodnia z nową energią. Żebyście nie tracili wiary w swoich uczniów oraz aby Wasza pasja do muzyki nigdy nie wygasła. 

Na zakończenie przywołajmy myśl Deanna Beisser  "Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?". Dziękujemy, że to właśnie nam, tym "cudzym dzieciom", każdego dnia poświęcacie tyle swojej uwagi i wyrozumiałości. 

Samorząd Uczniowski 

Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu