Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

16 grudnia w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Węglińcu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Koncert odbył się z inicjatywy i na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec pana Mariusza Wieczorka, który całą imprezę objął swoim patronatem. Współorganizatorami byli także: Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu oraz Stowarzyszenie Seniorzy Gminy Węgliniec.

W tzw. Kościele Kolejowym zgromadziła się liczna publiczność, która bardzo ciepło przyjęła zgorzeleckich muzyków. Wystąpił Chór Młodzieżowy pod dyrekcją Małgorzaty Dudy. Młodzież zaśpiewała wiązankę kolęd  oraz pastorałki na 3 i 4-głosowy chór a`capella oraz pieśni świąteczne w artystycznych opracowaniach z towarzyszeniem różnych instrumentów (skrzypce, wiolonczela, flet i fortepian). Węgliniecka publiczność wysłuchała także instrumentalnych wersji kolęd w wykonaniu: akordeonistki- Anny Szeremety, duetu: Daniel Mickiewicz (skrzypce) i Szymon Rawiak (fortepian) oraz kwartetu: Weronika Becker (fllet), Ewa Materak (klarnet), Klara Zagórska (klarnet) i Alicja Cymbałko (klarnet).  Najbardziej wyczekiwaną częścią koncertu było wspólne śpiewanie kolęd pod przewodem Chóru Młodzieżowego. Publiczność śpiewała z wielkim sercem i zapałem! Zabrzmiały najpiękniejsze kolędy polskie: Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Cicha noc, Anioł pasterzom mówił i Dzisiaj w Betlejem.

Koncert Kolęd i pastorałek poprowadziła Dorota Adaszewska, wicedyrektor zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Na pianinie akompaniował Przemysław Bereziuk. Koncert transmitowany był przez TVT Zgorzelec w mediach społecznościowych.

Po gorących owacjach cała publiczność wraz z muzykami biesiadowała na bożonarodzeniowym jarmarku świątecznym  przed kościołem. Święta tuż, tuż…