Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

15. listopada w PSM dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 zaśpiewały polskie pieśni patriotyczne z akompaniamentem pani Anny Łopatki. Ponadto uczniowie Szkoły Muzycznej zagrali utwory polskich kompozytorów. Były to audycje umuzykalniające dla wszystkich zgorzeleckich przedszkolaków pt. „Dla Niepodległej”. Wspólne muzykowanie i polskie klimaty zjednoczyły całkiem małych, i tych trochę większych muzyków.

Patriotyczny repertuar rozbrzmiewał w naszej Szkole przez cały listopad: koncerty pt. „Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych” odbyły się 11 i 13 listopada, audycje dla przedszkolaków - 15 listopada; zaś 20 listopada odbył się szkolny konkurs wiedzy nt. życia i twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, który zorganizowała pani Małgorzata Fornagiel. Dzieci ze szkoły I stopnia oraz młodzież z II stopnia zmagała się z niełatwą materią muzyczno – historyczną. Najlepsi otrzymali nagrody! Wszyscy zyskali wiedzę.

Ku uciesze zgorzeleckiej publiczności 100. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości była świętowana przez uczniów i pedagogów PSM z dużym zaangażowaniem, a co najważniejsze - z pieśnią na ustach.