Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

25 października w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I, którego dokonała dyrektor Jolanta Tokarczyk. Pierwszaki przygotowały program artystyczny pod kierunkiem pani Anny Łopatki, doświadczonej rytmiczki. Dzieci zaśpiewały piosenki,  zatańczyły, a także zagrały na dzwonkach. Do występu zostali zaangażowani również rodzice: zabrzmiał kanon na dwa głosy! Pierwszy artystyczny występ pierwszaków wzbudził zachwyt dumnych rodziców, bliskich i nauczycieli.

Pierwszaki w naszej szkole muzycznej pasowane są w sposób wyjątkowy- nie wielkim ołówkiem jak to bywa w szkołach oświatowych, ale najprawdziwszym smyczkiem.  Odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego młodzi artyści zobowiązali się do rzetelnej nauki i dbania o instrumenty. Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali foldery szkolne, zeszyty w pięciolinię, ołówki i  

W tym roku szkolnym w zgorzeleckiej szkole muzycznej I stopnia utworzono 3 klasy pierwsze: dwie 17-osobowe klasy I w cyklu 6-letnim (dla dzieci młodszych w wieku  6-9 lat) oraz 16-osobową klasę I  w cyklu 4-letnim (dla dzieci starszych w wieku 9-15 lat). W sumie naukę w klasach pierwszych w szkole muzycznej I stopnia rozpoczęło 50 uczniów. Ponadto utworzono 10-osobową klasę I w szkole II stopnia.

Podstawą kształcenia muzycznego w naszej szkole są indywidualne lekcje gry na wybranym instrumencie. Dzieci uczęszczają także na zajęcia grupowe z teorii muzyki.

Naszym wszystkim pierwszakom, zarówno tym młodszym z cyklu 6-letniego, jak i tym starszym z cyklu 4-letniego oraz  pierwszakom ze szkoły II stopnia życzymy wytrwałości i wielu sukcesów w edukacji muzycznej.