Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu będą dostępne od 3 sierpnia w sekretariacie oraz na tablicy ogłoszeń w PSM. Rodziców naszych kandydatów prosimy o odbieranie w sekretariacie Szkoły decyzji o przyjęciu lub nieprzyjęciu dziecka do PSM. 

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Muzycznej funkcjonować będą cztery klasy pierwsze: 
dwie 15-osobowe kl. I/6 (dzieci w wieku 6-9l at), 
jedna 13-osobowa kl. I/4 (dzieci w wieku 9-15 lat) i
jedna 9-osobowa kl. I/II stopnia (młodzież w wieku 12-16 lat).

W sumie w wyniku rekrutacji spośród blisko 90 kandydatów przyjęto 52 uczniów do klas pierwszych oraz 4 uczniów do klas wyższych. Młodzi muzycy grać będą na wszystkich dostępnych instrumentach: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, perkusja. Ponadto utworzona została długa lista rezerwowa, na której znaleźli się kandydaci zakwalifikowani do nauki w Szkole Muzycznej, jednak z powodu braku miejsc- nie zostali przyjęci. Mają jeszcze szansę przy wrześniowym naborze uzupełniającym.

Przesłuchania i egzaminy wstępne odbyły się w maju, a kandydaci i ich rodzice musieli wykazać się  dużą cierpliwością. Wszystkim młodym muzykom życzymy sukcesów artystycznych i wytrwałości w pozyskiwaniu wiedzy i umiejętności! Tych, którym nie udało się zrealizować muzycznych planów od razu, zapraszamy na następny rok.