Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

  

×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

 

Wtorkowy Koncert Trio Tango w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej  zgromadził najwierniejszych i zagorzałych fanów muzyki. Pomimo obaw organizatorów o pokrywający się termin koncertu i meczu piłki nożnej, 19 czerwca o 17.00 licznie zgromadziła  się zgorzelecka publiczność, by wysłuchać muzyki Trio Tango.

Zespół kameralny utworzony przez świetnych muzyków i pedagogów PSM:  Annę Krupę (skrzypce), Joannę Lewicką (akordeon) i Dominika Lewickiego (fortepian) zaprezentował same znane i popularne utwory Astora Piazzolli,  Richarda Galliano, Jacoba Gade i Carlosa Gardela. Kompozytorów tych łączy zamiłowanie do tanga. To właśnie tango w różnych opracowaniach i odmiennych klimatach było główną ideą koncertu. Tango jako utwór stylizowany, jest często wykorzystywane w muzyce filmowej, Stąd też powszechnie znamy takie utwory jak: Por una Cabeza, Oblivion, Jalousie, Adios Nonino, czy S. V. P.

Świetni muzycy, piękne brzmienie instrumentów, popularne i znane utwory w ciekawych aranżacjach, gorące rytmy i gorąca atmosfera, a przede wszystkim liczna publiczność- to tylko niektóre walory wtorkowego koncertu. O wykonawcach, utworach i kompozytorach opowiadała Dorota Adaszewska.

TRIO TANGO zdecydowanie zwyciężyło! A dzięki muzykom gorycz sportowej porażki była jakby mniejsza...