Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

W piątkowy poranek 20 października  Państwową Szkolę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 4 z ul. Broniewskiego. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji rytmiki, śpiewały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych, wysłuchały krótkiego koncertu oraz zwiedzały sale lekcyjne.  To była prawdziwa muzyczna przygoda.

Cztero-, pięcio- i sześciolatki miały niecodzienną okazję, by zajrzeć do środka fortepianu, potrzymać akordeon, czy zobaczyć wielkie  kotły. Dzieci grały na metalofonach i uczyły się pisowni klucza wiolinowego na szkolnej tablicy z pięciolinią. Zachwyt maluchów wzbudziły dwie sale perkusyjne z całym bogactwem instrumentów: werble, bębny, marimba, wibrafon, talerze, ksylofon...

Tę muzyczną wycieczkę zorganizowała i  poprowadziła Dorota Adaszewska, wicedyrektor i pedagog zgorzeleckiej szkoły muzycznej. Audycje umuzykalniające zapoczątkowały trwającą przez cały rok akcję rekrutacyjną w szkole muzycznej.

Wszystkim dzieciom i rodzicom przypominamy, że w naszej szkole można się uczyć już od 6 roku życia, a nauka jest bezpłatna. Zajęcia odbywają się zwykle popołudniami. Przesłuchania wstępne odbędą się dopiero 28 i 30 maja, ale  już teraz można z dzieckiem rozważyć tę możliwość i pomóc w przygotowaniach.

Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat PSM. Galeria