Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

Międzynarodowy Dzień Muzyki zgorzeleccy muzycy uczcili koncertem muzyki dawnej. Zdecydowanie pomylił się ten, kto spodziewał się archaicznej muzyki w wykonaniu starszych, nudnych panów. To było wspaniałe popołudnie z piękną muzyką, nowatorskimi, wręcz odważnymi interpretacjami utworów barokowych i interesującymi opowieściami…

 

 

2 października w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Oak Brothers. Na instrumentach dawnych- violi da gamba i wiolonczeli barokowej zagrali bracia-  Szczepan i Radosław Dembińscy, specjalizujący się w muzyce baroku i klasycyzmu. Absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, specjalizujący się w wykonaniach muzyki dawnej, laureaci wielu prestiżowych nagród- zagrali dzieła starych mistrzów. Zachwycili publiczność niezwykłymi, odważnymi interpretacjami barokowych dzieł, w których zauważalny był wpływ muzyki jazzowej. Wykazali się dużą muzykalnością podpartą wielką wiedzą historyczną, a przede wszystkim ogromną pasją połączoną z poczuciem humoru. Różnorodne artykulacje, piękne, głębokie brzmienie instrumentów i ciekawe opowieści o kompozycjach stanowiły o dużej atrakcyjności koncertu.

Była to kolejna impreza przy pełnej sali koncertowej, w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca, prowadzonego przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne i zgorzelecką Szkołę Muzyczną. Koncert poprowadziła Dorota Adaszewska.

TVT Zgorzelec, która objęła projekt patronatem medialnym, prowadziła transmisję na żywo w internecie dla użytkowników mediów społecznościowych.

Do zobaczenia na kolejnych koncertach.