Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

W poniedziałkowy wieczór 19 czerwca  Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu wypełniła się po brzegi miłośnikami muzyki skrzypcowej. W prawdziwie letniej aurze odbył się  Recital Skrzypcowy Karoliny Najechalskiej, skrzypaczki i absolwentki zgorzeleckiej szkoły muzycznej. Karolinie Najechalskiej towarzyszyła japońska pianistka Atsuko Yanase.

Zabrzmiał bardzo trudny, ambitny repertuar:  Chaconne na skrzypce solo z 2. Partity d-moll Jana Sebastiana  Bacha, pieśń Apres un reve op. 7 nr 1 w opracowaniu na skrzypce i fortepian francuskiego kompozytora Gabriela Faure oraz cztery części Sonaty A-dur na skrzypce i fortepian Cesara Francka.

Karolina Najechalska zachwyciła zgorzelecką publiczność pięknym, mocnym brzmieniem skrzypiec oraz wielką muzykalnością. Wraz z Atsuko Yanase stworzyły oryginalny duet, pełen muzycznej pasji i porozumienia. Młode artystki emanowały pozytywną energią, a ich muzyka została doceniona przez zgorzeleckich melomanów. Po długich brawach na bis zabrzmiały efektowne Tańce rumuńskie Beli Bartoka.

Koncert poprowadziła Dorota Adaszewska. To był piękny koncert i wspaniały wieczór. Tym bardziej cieszy zapowiedź następnego: jesienią zagra skrzypcowy duet- Karolina Najechalska i Anna Krupa. Już dzisiaj zapraszamy!