Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

9 maja w Miejskim Domu Kultury  w Zgorzelcu odbyły się dwa koncerty z muzyką Feliksa Nowowiejskiego dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Zgorzelec. 

W 140. rocznicę urodzin kompozytora uczniowie i pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej   grali i śpiewali muzykę swojego patrona. Koncerty prowadziła Małgorzata Fornagiel, która pomiędzy utworami wplatała ciekawą opowieść o życiu i twórczości wielkiego kompozytora, dyrygenta, chórmistrza i organisty-wirtuoza. To była również historia naszego państwa i trudnej drogi do niepodległości. Koncerty posiadały formę audycji muzycznych, podczas których dzieci przygotowywały się do konkursu wiedzy nt. Feliksa Nowowiejskiego, który odbędzie się 17 maja w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej.

Podczas koncertów zaprezentowali się młodzi pianiści, perkusista, zespół rytmiczny pod kierunkiem Anny Łopatki oraz chór szkolny pod dyrekcją Małgorzaty Dudy. Wielkiego i wspaniałego brzmienia nabrała najsłynniejsza pieśń Feliksa Nowowiejskiego Rota, wykonana wspólnie przez zgorzeleckich muzyków i całą publiczność. Galeria