Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

Marcin Marciniak, uczeń klasy saksofonu Jadwigi Leśniak w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu, zdobył I miejsce podczas ogólnopolskiego Konkursu Saksofonowego w Katowicach. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursów, który w tym roku odbywał się od 23 do 25 marca. Marcin nie miał sobie równych i został laureatem I-go miejsca.

Dużym plusem konkursu była możliwość  wykazania się swoimi umiejętnościami, a także  udział w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych saksofonistów polskich i zagranicznych. Poza tym młodzi muzycy wysłuchali wykładów oraz uczestniczyli w niezwykłych koncertach. 

Tydzień później Marcin Marciniak zaprezentował się na konkursie międzynarodowym we Wrocławiu podczas Europejskiego Forum Saksofonowego.  Nasz uczeń zagrał znakomicie i zajął II- gie miejsce.

Słowa uznania należą się również dla świetnego akompaniatora i pianisty Krzysztofa Wojnara, który towarzyszył Marcinowi podczas konkursowych zmagań i koncertow.

Gratulujemy Marcinowi oraz jego nauczycielom: Jadwidze Leśniak i Krzysztofowi Wojnarowi. Życzymy dalszych sukcesów.