Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

28 marca w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbył się II etap i finał konkursu z zakresu wiedzy nt. życia i twórczości patrona szkoły. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkoły I stopnia: w pierwszym etapie młodzi muzycy zmagali się z trudnym testem, natomiast w drugim etapie - walka była drużynowa.

W konkursie, który przygotowała Halina Konopczyńska- wieloletni pedagog zgorzeleckiej szkoły muzycznej, emocji nie zabrakło. Ostrą rywalizację klasowych drużyn dopingowała publiczność zgromadzona w szkolnej Auli. Odpowiedzi oceniane było przez jury: Małgorzatę Dudę i Małgorzatę Fornagiel. Oczywiście nie zabrakło muzyki Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu starszych uczniów PSM.

Największą wiedzą z zakresu życia i twórczości Feliksa Nowowiejskiego wykazała się drużyna klasy II/cyklu 4-letniego: Zuzanna Marciszyn, Emilia Nieścierowicz i Sonia Siwicka. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy IV a /cyklu 6-letniego: Anna Aftyka, Anna Durasiewicz i Dominik Ławrynowicz. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna klasy  IV b /cyklu 6-letniego: Milena Leśniewska, Jagoda Sterkowicz i Zuzanna Wojciul.

Konkurs odbył się w ramach obchodów 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego, wielkiego polskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga.