Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

 

24 stycznia w auli koncertowej zgorzeleckiej  Szkoły Muzycznej odbył się pierwszy w tym roku koncert w wykonaniu uczniów i pedagogów. Była to podróż w czasie: od baroku po czasy współczesne, z piękną muzyką, wielkimi nazwiskami i niezwykłymi historiami. O najznamienitszych muzykach niemieckich opowiadała inicjatorka koncertu - Yanina Yagovenko. 

Licznie zgromadzona publiczność  wysłuchała najsłynniejszych kompozycji  literatury niemieckiej: Dla Elizy Ludwika van Beethovena, Le Badinerie Jana Sebastiana Bacha, fragmenty Karnawału Roberta Schumanna, Pieśń Waltera Ryszarda Wagnera. Niezwykła i nowatorska aranżacja na klarnet, saksofon i dwa fortepiany barokowego hitu Jana Sebastiana Bacha pt. Le Badeneri zachwyciła publiczność, a muzycy zebrali burzę braw!

Podróże muzyczne są cykliczną imprezą i tradycyjnym koncertem kameralnym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Podróże, które odbywają się już od trzech lat, zawiodły zgorzeleckich melomanów do Francji, Austrii, Hiszpanii, Skandynawii oraz Niemiec.