Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

W sobotę wieczorem, 14 stycznia w ramach Międzynarodowych Dni Messiaena wystąpi dwoje młodych, uzdolnionych muzyków ze Zgorzelca, nauczycieli naszej szkoły. Agata Żak i Dominik Lewicki zaprezentują muzykę francuską, od Glucka do Messiaena. Podczas tego wyjątkowego koncertu odbędzie się prapremiera dzieła skomponowanego przez Dominika Lewickiego specjalnie na festiwal: "Refugees" (Homage a Messiaen), 8-częściowy utwór na fortepian i flet z elementami elektroniki na żywo.

Młody pianista, Dominik Lewicki  ukończył studia w zakresie kompozycji i gry na fortepianie na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jego dzieła zabrzmiały na licznych festiwalach w Europie i w Polsce. Wielokrotnie komponował także muzykę do filmów.

Równie młoda Agata Żak, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, zdążyła zebrać już doświadczenie jako solistka w szerokim repertuarze jako członkini „Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach” i „Filharmonii Częstochowskiej”. Obecnie pracuje jako nauczyciel w klasie fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Zgorzelcu. Jej regularne występy jako solistki zarówno w Zgorzelcu, jak i w Görlitz zdołały zyskać już szerokie grono miłośników.

Koncert odbędzie się 14 stycznia 2017 r. w Jakobpassage w Görlitz (Jakobstrasse 5A) o godz. 22.00

Więcej informacji o festiwalu oraz rezerwacja biletów: www.festival-music-messiaen.net