Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

W czwartkowy poranek 3 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu zawitały pięcio- i sześciolatki z przedszkoli publicznych i niepublicznych: Przedszkole Publiczne nr 2 z ul. Kościuszki, Przedszkole Publiczne nr 9 z ul. Powstańców Śląskich, Przedszkole Publiczne nr 8 z ul. Św. Jana i Przedszkole Niepubliczne nr 4 z ul. Broniewskiego. Dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły muzycznej. Zabrzmiały różne instrumenty, na których można grać w zgorzeleckiej szkole: skrzypce,  gitara, fortepian, akordeon, flet, saksofon, klarnet, trąbka, perkusja.

Audycje muzyczne poprowadziła Anna Łopatka, pedagog zgorzeleckiej szkoły muzycznej. Były one rodzajem interaktywnego koncertu, w którym uczestniczyła dziecięca publiczność. Wspólne śpiewanie, muzykowanie, zagadki i zadania muzyczne wzbudziły zainteresowanie i radość wśród przedszkolaków. 

Audycje umuzykalniające zapoczątkowały trwającą przez cały rok akcję rekrutacyjną w szkole muzycznej. Wszystkim dzieciom i rodzicom przypominamy, że w naszej szkole można się uczyć już od 6 roku życia, a nauka jest bezpłatna. Zajęcia odbywają się zwykle popołudniami. Przesłuchania wstępne odbędą się dopiero w czerwcu, ale  już teraz można z dzieckiem rozważyć tę możliwość i pomóc w przygotowaniach.

Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji udziela sekretariat PSM przy ul. Langiewicza 29 lub pod nr tel. 756466886.