Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

2 maja  z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Auli Szkoły Muzycznej odbył się Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu uczniów i pedagogów szkoły. W środku majówki zebrali się zgorzeleccy  melomani, by posłuchać utworów kompozytorów polskich: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, Henryka Wieniawskiego, Zygmunta Noskowskiego czy Stanisława Moniuszki.

Podczas Koncertu Muzyki Polskiej zagrała trójka pedagogów PSM: Joanna Lewicka (akordeon), Przemysław Bereziuk (fortepian) i Dominik Lewicki (fortepian), a także uczniowie: Marta Kuriata i Daren Tscharntke (gitara), Alicja Nikadon (wiolonczela), Walter Nowak, Jędrzej Usik  i Michał Karnaś (fortepian),  Daniel Mickiewicz i Aleksandra Wojnarowicz (skrzypce).  Największy aplauz i radość publiczność wywołał ostatni utwór na dwa fortepiany: W murowanej piwnicy z Albumu Tatrzańskiego Ignacego Jana Paderewskiego, w wykonaniu Przemysława Bereziuka i Dominika Lewickiego.

Patriotyczny długi weekend  został uświetniony pięknym i ciekawym Koncertem Muzyki Polskiej. Do zobaczenia na kolejnych koncertach w Szkole Muzycznej! Galeria