Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

12 i 18 grudnia odbył się cykl koncertów w szkołach Gminy Zgorzelec w wykonaniu uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Koncerty przygotowała zgorzelecka Szkoła Muzyczna we współpracy z Wydziałem Edukacji Gminy Zgorzelec.

12 grudnia młodzi muzycy zagrali dwa koncerty w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach. Uczniowie podstawówki i gimnazjum słuchali brzmienia skrzypiec, gitary, akordeonu, fletu i pianina, a na koniec kolędowali razem z muzykami. Koncerty poprowadzili pedagodzy PSM- Krzysztof Starzyński i Krzysztof Wojnar.

18 grudnia odbyły się aż trzy koncerty w różnych szkołach i miejscowościach: w Szkole Podstawowej im. Osadników w Trójcy, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi i w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie. Zabrzmiały różne instrumenty (trąbka, waltornia, klarnety, saksofon, akordeon, skrzypce i wiolonczela). Dużą atrakcją był występ 5-osobowego Zespołu Smyczkowego pod kierunkiem Haliny Konopczyńskiej, który wykonał 3 kolędy. Na pianinie cyfrowym akompaniował Krzysztof Wojnar.

Koncerty wprowadziły świąteczną atmosferę i przypomniały uczniom piękne, polskie kolędy. Wspólne kolędowanie sprawiło wszystkim dużo radości! Szkoły Gminy Zgorzelec zostały zaproszone na rewizytę  i koncerty w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej wiosną 2018 roku.