Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

11 listopada o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych prowadzone przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Ten  szczególny koncert z udziałem publiczności, organizowany jest od kilku lat przez Zgorzelecką Szkołę Muzyczną, Miejski Dom Kultury, Powiat Zgorzelecki oraz Miasto Zgorzelec. Tradycyjnie odbywa się 11 listopada, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Polskie pieśni patriotyczne śpiewane są przez Chór Młodzieżowy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu pod dyrekcją Małgorzaty Dudy z udziałem akompaniatora Krzysztofa Wojnara oraz innych instrumentalistów. Mieszkańcy Miasta, Gminy i Powiatu Zgorzeleckiego, a także Europamiasta Zgorzelec aktywnie uczestniczą i śpiewają wraz z muzykami. Razem tworzymy wspólnotę zjednoczoną muzyką, polską historią i wspólnym śpiewaniem…

Ideą koncertu jest radosne świętowanie z pieśnią na ustach. Zabrzmią popularne polskie pieśni patriotyczne: Rota, Legiony, Białe Róże, Warszawianka, Ułani, ułani, malowane dzieci, O mój rozmarynie i wiele innych.  Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska, wicedyrektor i pedagog PSM.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, gminy i powiatu zgorzeleckiego do udziału w koncercie, a przede wszystkim do wspólnego śpiewania. Śpiewniki z tekstami pieśni dostępne będą na miejscu. Wstęp wolny! Zapraszamy!