Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
imienia Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

ul. Langiewicza 29, 59-900 Zgorzelec
telefon/fax: 75 64 66 886
psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl

 
 

 
 

    

W poniedziałkowy wieczór 30 października w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu  odbył się Koncert Kameralny BELLISSIMO BAROCCO w wykonaniu Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Michała Błaszczyka (fortepian). Zabrzmiała wspaniała muzyka włoskiego baroku (dzieła Arcangello Corellego i Antonio Vivaldiego), którą z wielką radością oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność.

Na koncercie zagrali: Anna Krupa i Michał Błaszczyk- pedagodzy zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej i absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W duecie zaprezentowali 5-częściową Sonatę F-dur op. 5 nr 4 na skrzypce i fortepian Arcangello Corellego. Artyści doskonale wyeksponowali kontrastowy charakter kolejnych części; ukazując różne emocje- podkreślili zmienność nastrojów w utworze.

Do Anny Krupy i Michała Błaszczyka dołączyła także Karolina Najechalska - absolwentka naszej szkoły i Akademii Muzycznej w Dreźnie. We troje zagrali dwa słynne utwory Antonio Vivaldiego na dwoje skrzypiec i fortepian: Koncert a-moll op. 3 nr 8 oraz Koncert d-moll op. 3 nr 11. Koncerty zachwyciły publiczność pięknie prowadzonym dialogiem pomiędzy skrzypaczkami i głębokim, donośnym brzmieniem instrumentów. Ku uciesze zgorzeleckich melomanów Anna Krupa, Karolina Najechalska i Michał Błaszczyk stworzyli zgrane trio, którego celem jest muzyka na wysokim poziomie.

Koncert Kameralny pt. BELLISSIMO BAROCCO poprowadziła Dorota Adaszewska, która przybliżyła sylwetki muzyków oraz opowiadała o barokowych kompozytorach i ich czasach. Prelekcja była ważnym elementem koncertu i uzupełniała piękną muzykę. Zgorzelecka publiczność obdarowała artystów kwiatami i długimi brawami. Koncert transmitowany był na żywo w internecie przez TVT Zgorzelec. Była to  kolejna impreza muzyczna w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca prowadzonego przez Zgorzeleckie Towarzystwo Muzyczne i PSM.